Małe Ciche

Stacja Narciarska Małe Ciche znajduje się 11 km od centrum Zakopanego, jeśli wybierzemy trasę przez Drogę Oswalda Balzera, prowadzącą pod samymi Tatrami w stronę przejścia granicznego na Łysej Polanie. Jeśli pojedziemy Zakopanianką i skręcimy na Małe Ciche w Poroninie - pokonamy około 14 km.

W Małem Cichem nigdy nie ma problemów z miejscami parkingowymi. Samochód możemy zostawić zarówno przy górnej, jak i przy dolnej stacji krzesełka Zgorzelisko Express. Parking jest bezpłatny.

Małe Ciche to nowoczesna stacja narciarska w wyprzęganą koleją krzesełkową. Co to znaczy? W skrócie tyle, że łatwiej się z niej zsiada. Trasa przy kolei Zgorzelisko Express to 1300 metrów bardzo szerokiego i łagodnego stoku o nachyleniu około 17%. Różnica wysokości wynosi 220m. Stok jest zawsze świetnie przygotowany, a dzięki naturalnym warunkom ukształtowania terenu i wyprzęganiej kolejce krzesełkowej poradzą sobie na nim nawet osoby początkujące. Niestety - osoby bardzo dobrze jeżdżące mogą się w Małem Cichem nieco nudzić. Snowboardzistów może dodatkowo zniechęcić fakt, że snowpark działa tylko przy bardzo śnieżnej zimie.

Kolej Małe Ciche zaczyna się w połowie długiego stoku i jest świetną alternatywą w przypadku tłoku przy dolnej stacji Zgorzeliska. Niestety - wysiadanie z tego krzesełka nie jest już tak przyjemne, jak w przypadku kolejki wyprzęganej. Ale, naturalnie, wszystko da się zrobić, jeśli się chce uniknąć tłoku. Trasa przy kolejce Małe Ciche jest nieco węższa i bardziej stroma niż przy kolejce Zgorzelisko, ale przy śnieżnej zimie możemy objechać lasek, który widać z wyciągu i w ten sposób urozmaicić sobie pobyt w Małem Cichem i ominąć zatłoczony stok przy Zgorzelisku. Stacja narciarska oferuje rownież kilka wyciągów orczykowych o różnej długości i różnych stopniach trudności stoków.

Żeby uniknąć tłoku - najlepiej wybrać się do Małego Cichego w tygodniu. W czasie ferii zimowych tłok jest tu do pory obiadowej. Między 13 a 14 kolejka do wyciągu znika i można jeździć niemal bez zatrzymywania się. W weekendy najluźniej jest popołudniami i wieczorami. Małe Ciche jest oświetlone po zmroku, a nocna jazda po szerokim stoku może być prawdziwą przyjemnością.

Zarówno przy dolnej, jak i przy górnej stacji Zgorzeliska znajdziecie restauracje, w których można napić się ciepłej herbaty i zjeść jakiegoś fast fooda. Niestety - nie możemy tej żywieniowej "rozrywki" zaliczyć do bardzo udanych, ale korzystamy, bo w połowie dnia na stoku każdemu zaczyna brakować sił. Przy dolnej stacji znajdziecie również wypożyczalnię sprzętu czy sklepy, w których można zaopatrzyć się w google czy dodatkową parę rękawiczek. Naturalnie w Małem Cichem można skorzystać z usług instruktora narciarstwa/snowboardu. Dzieci mogą również skorzystać z sali zabaw Bajlandia, znajdującej się na piętrze restauracji Małe Ciche.

Małe Ciche to stacja z najpiękniejszym widokiem na Tatry po polskiej stronie. No - może poza Kasprowym, ale to zupełnie inna jakość i trudność stoku. Stacja narciarska Małe Ciche to pierwszy wybór tych, którzy lubią pojeździć rekreacyjnie, a nie wyczynowo. Łagodna i bardzo szeroka trasa a także wygodna i szybka kolej krzesełkowa sprawiają, że jazda jest prawdziwym wypoczynkiem.

Całodzienny karnet w sezonie 2014/2015 to koszt 90 zł. Poza sezonem karmet jest o 10 zł tańszy. Przy dolnej stacji kolejki Zgorzelisko znajduje się bankomat. W kasach można również płacić kartą.

stopień trudności – średni

Małe Ciche 62d

Płatność kartą kredytową: Tak

Odległość od Chałubińskiego Residence – 11,7km

Godziny otwarcia 9:00 - 21:00

luksusowe apartamenty na wynajem w centrum Zakopanego