Mała Szwajcaria

Mała Szwajcaria

Mała Szwajcaria to miejsce zachwycające smakiem i profesjonalizmem. Jednocześnie nie powala cenami. Jedyne, co może być przygnębiające, to BRAK STOLIKA. W Małej Szwajcarii w sezonie stolik najlepiej zarezerwować telefonicznie. Posiłki w tej restauracji są prawdziwą wirtuozerią smaku i zapachu, połączeniem lokalnego kolorytu ze światowymi inspiracjami.

Mała Szwajcaria ma w repertuarze nie tylko borowiki, obecne niemal w każdej z zakopiańskich restauracji. Tu są również rydze, grzyby typowo górskie, niemal nie do spotkania na nizinach. Będąc w górach po prostu trzeba rydza zjeść. Bo nie wyobrażamy sobie, że ktoś nie zje bo nie lubi…

Duży wybór raclette w karcie zachwyci nie tylko miłośników ziemniaków i innych zapiekanych warzyw pod serową kołderką, ale też koneserów nietypowych połączeń smakowych. Małą Szwajcaria SERwuje również najprawdziwsze founde z najprawdziwszych serów.

Oblizując się na samo wspomnienie polecamy knedle nadziewane bryndzą. Szkoda, że ten regionalny ser, tak rzadko gości na stołach innych lokalnych restauracji. Zresztą wybor knedli i pierogów jest imponujący i wyjątkowo smaczny. Pierogi są ręcznie lepione na miejscu i wyjątkowo smaczne. Dla nas hitem są pierogi z kaszą gryczaną, cebulą i pieczarkami. Wyjątkowo sycące i zdrowe zarazem. Na deser founde, czekoladowe tym razem.

W Małej Szwajcarii zadowoleni będą zarówno wegetarianie, jak i mięsożercy. Jeśli mielibyśmy jednak szukać tu dziury w całym - w karcie nie ma lokalnych piw. Koncernowy produkt nas nie satysfakcjonuje od dawna. Jeśli chodzi o soki - w ofercie są te tłoczone w okolicach Nowego Sącza. Czyli - pyszne i zdrowe jednocześnie. Można również przyczepić się do muzyki - instrumentalne covery piosenek disco-polo to nie jest muzyka, która powinna towarzyszyć tak pysznemu posiłkowi.

Mała Szwajcaria to bardzo, bardzo przyjemny obiad, w miłej atmosferze i z bardzo profesjonalną obsługą. Przy dużym tłoku na danie trzeba poczekać - naszym zdaniem to tylko dowód na to, że posiłki przygotowuje się to na bieżąco.

Ceny? W zależności od dania, oczywiście. Dwie osoby mogą najeść się tu już za 50 zł, jednak przy wyborze bardziej wykwintnych potraw (zwłaszcza tych z karty „Cztery żywoły”, przygotowywanych na zamówienie) można zapłacić nawet kilka razy tyle.

Mała Szwajcaria

ul. Zamoyskiego 11, Zakopane

Płatność kartą kredytową: Tak

Odległość od Chałubińskiego Residence: 550m

luksusowe apartamenty na wynajem w centrum Zakopanego